dla dzieci i młodzieży

Ks. Bosko, ojciec i nauczyciel młodzieży, gromadził swoich wychowanków w Oratorium, organizował dla nich szkoły oraz troszczył się o ich życie codzienne i formację religijną. Słowa ks. Bosko „wystarczy, że jesteście młodzi, abym was kochał” były i są dewizą pracy Salezjanów.
czytaj więcej

dla potrzebujących

W intencji osób przeżywających swoje trudności modlimy się wraz z całym kościołem podczas modlitw powszechnych i polecamy je wstawiennictwu i opiece Wspomożycielki Wiernych, a także św. Jana Bosko w ramach nowenn ku ich czci.
czytaj więcej

Aktualności

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r. w Warszawie

Dodano dnia 19 lutego 2020

Sługa Boży kard. Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. w Warszawie na Pl. Piłsudskiego – poinformował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, podczas briefingu 21 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Odszedł od nas przyjaciel… pszczół…

Dodano dnia 4 lutego 2020

W czwartek, 30 stycznia br., odszedł do wieczności ks. Józef Sawicki, salezjanin. Od półtora roku przebywał we wspólnocie salezjańskiej przy ul. Wodnej w Łodzi. Znalazł się tutaj ze względu na już słabe, spowodowane dojrzałym wiekiem, zdrowie. Był przez ten czas duszpasterzem w parafii. Odprawiał w msze św. i służył posługą w konfesjonale.

Ksiądz Bosko!

Dodano dnia 26 stycznia 2020

W niedzielę, 26 stycznia, świętowaliśmy zewnętrzną uroczystość Księdza Bosko. Kaznodzieje głosili kazania, wspominając Świętego, niezwykłego wychowawcę młodzieży, założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. o godz. 11.30 wyśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum, dziękując za tak wielki dar dla Kościoła, dla dzieci, młodzieży, dla misji w „dalekich krajach”.

Rok 2019 w liczbach

Dodano dnia 26 stycznia 2020

W naszej parafii w mijającym roku odbyły się:

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs