Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej na Wodnej (05.11.2012)

Dodano dnia 18 listopada 2012

5 listopada br. Inspektoria Warszawska świętowała Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej. Uroczystość przy ul. Wodnej w Łodzi zgromadziła szereg grup szkolnych, parafialnych i z dzieł wychowawczych prowadzonych przez Salezjanów.

Imieniny ks. Inspektora – to od wielu lat dzień radosnego spotkania i dziękczynienia Bogu za dobro, które przeżywamy wraz z młodymi.

Na program uroczystego świętowania składała się uroczysta msza św., składanie życzeń przez poszczególne delegacje w auli szkolnej oraz imieninowy stół.

Mszy św., sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przewodniczył ks. Sławomir Łubian wraz z 57 kapłanami, którzy przybyli z różnych części Polski i z zagranicy. Kazanie wygłosił ks. Andrzej Wujek, wikariusz inspektora podkreślając cechy salezjańskie naszego przełożonego, a szczególnie umiłowanie młodzieży. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się do auli szkolnej, gdzie przybyłe delegacje składały życzenia ks. inspektorowi.

Czcigodnemu Ks. Inspektorowi życzymy obfitości Bożej łaski, wstawiennictwa Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko oraz wiary mężnej, radosnej i porywającej serca ludzkie ku wzniosłym ideałom życia chrześcijańskiego i świętości.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs