Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Ksiądz Bosko!

Dodano dnia 26 stycznia 2020

W niedzielę, 26 stycznia, świętowaliśmy zewnętrzną uroczystość Księdza Bosko. Kaznodzieje głosili kazania, wspominając Świętego, niezwykłego wychowawcę młodzieży, założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. o godz. 11.30 wyśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum, dziękując za tak wielki dar dla Kościoła, dla dzieci, młodzieży, dla misji w „dalekich krajach”.

Udział w tej mszy św. wzięły Siostry Salezjanki ze wspólnoty łódzkiej z wychowankami swojego Oratorium. Ich dzieci i młodzież naszego Oratorium wykonywali śpiewy liturgiczne.

Po mszy św. dzieci, młodzież i ich rodzice bawili się „po salezjańsku” na festynie ku czci Księdza Bosko.

Ciekawą propozycją wspomnienia Świętego była inicjatywa naszego Oratorium: przed tygodniem młodzież rozdawała broszurkę o św. Janie Bosko, prosząc by zapoznano się dzięki niej z osobą Świętego. Dzisiaj po każdej mszy św. odbył się quiz wiedzy o Janie Bosko. Niewielu parafian wzięło w nim udział, ale zabawy było dużo… A to bardzo lubił Ksiądz Bosko, radosny święty”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs