Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Parafialne Misje Miłosierdzia

Dodano dnia 23 lutego 2018

Misje Miłosierdzia w naszej parafii odbyły się w dniach 10-17 lutego 2018 r. Prowadzili je dwaj Jezuici: ks. Ryszard Ożóg i ks. Zdzisław Jaśko. Rozpoczęły się wraz z powitaniem wizerunku Jezusa Miłosiernego (obraz) i relikwii apostołki Bożego Miłosierdzia, św. siostry Faustyny (relikwiarz). Powitaliśmy Obraz i Relikwie w sobotę ok. godz. 17.30. Mszę św. rozpoczynającą Misje sprawował dziekan dekanatu Łódź-Widzew ks. Zygmunt Łukomski. Koncelebrowali współbracia salezjanie.

Misje trwały przez cały tydzień i zakończyły się w sobotę, 17 lutego br., ok. godz. 17.00. Pożegnaliśmy wtedy Obraz i Relikwie, które powędrowały do następnej parafii (Matki Bożej Jasnogórskiej).

Spotkania dla wiernych odbywały się wg wcześniej ustalonego programu. Były spotkania dla ogółu wiernych (dwa codziennie), dla młodzieży Gimnazjum (nr 32) w poniedziałek i wtorek, dla dzieci ze szk. podst. nr 170 w środę, czwartek i piątek. Oprócz spotkań „ogólnych” były też spotkania modlitewne, charakterystyczne dla Misji. W pierwsze trzy dni mieliśmy Apel Misyjny, w niedzielę, czwartek, piątek i sobotę Godzina Miłosierdzia. W czasie Godziny Miłosierdzia śpiewaliśmy Godzinki ku czci tego szczególnego przymiotu Boga.

Po mszy św. o godz. 10.00 w sobotę (17 lutego) poświęcony został misyjny krzyż (znajduje się przed kościołem, po prawej stronie).

Zasadą duszpasterską jest, aby Misje w parafii odbywały się „raz na dziesięć lat”. W naszej parafii ostatnie Misje odbyły się w 2001 r.  

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs