Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Październik miesiąc Matki Bożej Różańcowej

Dodano dnia 28 września 2013

Już w najbliższy wtorek wejdziemy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.15. Różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 16.30, dla młodzieży w piątki o godz. 19.30. Zapraszamy.

Korzystając z okazji pozwólcie na kilka słów refleksji.

Razem z Matką Bożą módlmy się na  różańcu o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę. Mój Syn pragnie, abym była więcej znana i bardziej miłowana. (Fatima, 1917 r.)

Gdyby Polacy bez przerwy odmawiali różaniec w Gietrzwałdzie, nie musielibyśmy walczyć o wolną Polskę, mieliby ją bez walki wolną. (bł. Honorat Koźmiński)

Różaniec jest potęgą w naszym życiu. Wiele razy w dziejach modlitwa ta, usilnie zanoszona do Boga, zaważyła na losach narodów. Różaniec jest jakby liną ratunkową w życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami, nałogami. Jest pociechą w rękach chorych i umierających. Jest to  modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie.

RÓŻANIEC

Nie  wstydźcie  się odmawiać różańca indywidualnie, gdy idziecie do szkoły, na uniwersytet czy  do pracy, na ulicach czy w środkach komunikacji publicznej; przyzwyczajajcie się odmawiać go w swoim gronie w grupach, ruchach i stowarzyszeniach.

W domach nie wahajcie się proponować modlitwy różańcowej rodzicom i rodzeństwu, bo ona ożywia i umacnia  więzi między członkami rodziny.

Z pomocą tej modlitwy staniecie się mocni w wierze, niezłomni w miłości, radośni i wytrwali w nadziei. (Jan Paweł II, fragment orędzia na Światowy Dzień Młodzieży w 2003 r.)

Jedno „Zdrowaś Mario” odmówione dobrze jest bardziej zasługujące, niż sto  pięćdziesiąt odmówionych niedbale. (św. Ludwig Maria Grinią de Montfort)

Jedno „Zdrowaś Mario” odmówione dobrze, wstrząsa całym piekłem. (św. Jan Maria Vianney)

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs