Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Pierwszy Światowy Dzień Ubogich i inne...

Dodano dnia 22 listopada 2017

W niedzielę, 19 listopada, obchodziliśmy po raz pierwszy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Taki Dzień zaproponował Ojciec św. Franciszek. W Orędziu, napisanym z tej okazji, prosi: „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie”.

Nasi parafianie z tej okazji podzielili się dobrami materialnymi. Ponad dwadzieścia osób napełniło produktami „tytki”, które zaproponowała, jako odpowiedź na wezwanie Ojca św., Caritas Łódzka. Zostaną one przekazane potrzebującym naszej parafii.

W mszy św. o godz. 10.00 wzięła udział młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbyło się kolejne dla nich spotkanie formacyjne, które poprowadził ks. Adam Pasik, kierownik Oratorium wraz z Animatorami.

Na potrzeby chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie, w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy 235,90 PLZ.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs