Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Rozpoczęliśmy Adwent

Dodano dnia 6 grudnia 2017

Niedziela, 3 grudnia, to już pierwsza niedziela Adwentu, a zarazem pierwsza miesiąca grudnia, adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 przed wystawionym Najśw. Sakramentem, modliliśmy się w intencjach parafii.

Czas Adwentu, to czas „radosnego oczekiwania” na przyjście Zbawiciela. Szczególnym znakiem takiego oczekiwania jest msza św. zwana „Roraty”. Roraty w naszej świątyni będą odprawiane codziennie o godz. 7.30. Dla dzieci we wtorki o godz. 6.45 w kościele i w czwartki o godz. 18.00 w kaplicy Domu Salezjańskiego (razem z Oratorium); dla młodzieży w poniedziałki o godz. 6.30 w kaplicy Domu Salezjańskiego (wejście przez portiernię od ul. Wodnej). Po roratach, przed wyjściem do szkoły, wspólne śniadanie.

Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Można je otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła, w sklepiku parafialnym, kancelarii czy też w zakrystii. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

Liturgię mszy św. animował swoim śpiewem i graniem pan Bogusław Olszonowicz, twórca zespołu „Dival” z Gdańska.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs