Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Spotkanie opłatkowe Byłych Wychowanków Wodnej (15.01.2012)

Dodano dnia 21 stycznia 2012

W niedzielę 15 stycznia  ministranci honorowi i byli wychowankowie przeżyli swoje tegoroczne spotkanie opłatkowe.
Z dużą radością, jak za dawnych lat, zgromadziliśmy się na Wodnej u stóp Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.  
Ks. Tadeusz Kujawa - nasz opiekun - powitał wszystkich w parafialnej kawiarence owianej świątecznym blaskiem płonących świec i żarzących się choinkowych lampek.
W skupieniu i zadumie wysłuchaliśmy Słowa Bożego. Fragment ewangelii przeczytał Paweł Rychter.
Z ust ks. Tadeusza Kujawy, ks. dyr. Juliana Dzierżaka, który po raz pierwszy zaszczycił nas swoją obecnością, oraz ks. proboszcza Waldemara Trendziuka popłynęły serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
A potem łamanie się opłatkiem i życzenia indywidualne - zrobiło się gwarnie, radośnie, milutko, cieplutko... .
Zasiedliśmy do wspólnego świątecznego stołu. Wokół roznosił się zapach kawy, herbaty, świeżego ciasta. Powietrze drżało nutkami śpiewanych kolęd. A nad wszystkim unosił się... duch wspomnień. Bo w tej grupie wspomnienia są zawsze. Pochyleni nad starymi kronikami i pożółkłymi fotografiami wracamy do naszej wspólnej przeszłości, widzimy się młodymi, zdrowymi, pięknymi... , ale też coraz częściej pojawiają się cienie nieobecnych.
Czując jednak opiekę Matki Bożej Wspomożycielki i Jej Syna, z nadzieją patrzymy w przyszłość. Mamy pewność, że do Salezjanów na Wodną zawsze możemy wrócić, by tu naładować się Bożym Duchem.

Bożenna Trojanowska

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs