Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Spotkanie z ks. Henrykiem Jędryczką (11.11.2012)

Dodano dnia 18 listopada 2012

W niedzielę 11 listopada 2012 r. ministranci honorowi z Wodnej spotkali się z ks. Henrykiem Jendryczką - swoim pierwszym opiekunem sprzed ćwierć wieku oraz z ks. Tadeuszem Kujawą  - obecnym  przewodnikiem  duchowym.

W spotkaniu brała też udział grupa byłych wychowanków salezjanów z Wodnej, a swoją obecnością zaszczycił nas ks. proboszcz Waldemar Trendziuk.

O godz. 8.30 ks. Jendryczka i ks. Kujawa odprawili mszę św., do której służyli chłopcy z tamtych lat.  

Po południu zebraliśmy się w kawiarence parafialnej, aby przy wspólnym stole porozmawiać i powspominać... .

Rozpoczęliśmy refleksją nad przemijaniem - modlitewnym wspomnieniem śp. Wojtka Stasiaka, który odszedł do domu Ojca 16 października br. oraz innych zmarłych ministrantów i Byłych Wychowanków z Wodnej.

Po chwili zadumy zapanował duch wspomnień przetykany obrazami teraźniejszości i wizją tego, co może przynieść jutro.

Spotkanie było również okazją do świętowania niedawnych imienin ks. Tadeusza. Nie zabrakło więc serdecznych życzeń i tradycyjnego "sto lat".

Obu księżom - ks. Henrykowi i ks. Tadeuszowi dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobili i robią, dziękujemy za piękne, niezatarte ślady jakie zostawiają w naszych sercach i w naszych  życiorysach.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs