Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Triduum Paschalne na Wodnej

Dodano dnia 31 marca 2012

W tym tygodniu obchodzić będziemy Misterium Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, adoracja do godz. 21.00. Za pobożne odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem podczas uroczystej repozycji Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny. Z racji ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w ich intencji.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po adoracji Krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej aż do Wigilii Paschalnej włącznie przechodząc przed Krzyżem się przyklęka. W tym dniu składane ofiary wiernych przeznaczone są na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Można uzyskać odpust  zupełny za: pobożne uczestniczenie w liturgii Wielkiego Piątku połączone z adoracja krzyża lub za pobożne łączenie się poprzez pośrednictwo radia, czy telewizji z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez Ojca Świętego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 8.00-16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Od godz. 16.00-18.30 porządki i przygotowanie liturgii. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna. Możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie liturgii. Przypominam o zabraniu ze sobą świec na liturgię Wigilii Paschalnej.

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Tradycyjne przejdziemy ulicami Nawrot, Wysoką, Miedzianą i Wodną.

Zapraszamy do udziału w liturgii i przeżycia uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas pokojem i miłoscią. Niech światło poranka zmartwychwstania napełni naszą nadzieję i wleje w serca radość.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs