Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Triduum Paschalne na Wodnej

Dodano dnia 23 marca 2013

W tym tygodniu obchodzić będziemy Misterium Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, adoracja do godz. 21.00. Za pobożne odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem podczas uroczystej repozycji Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny. Z racji ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w ich intencji.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po adoracji Krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej aż do Wigilii Paschalnej włącznie przechodząc przed Krzyżem się przyklęka. W tym dniu składane ofiary wiernych przeznaczone są na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Można uzyskać odpust  zupełny za: pobożne uczestniczenie w liturgii Wielkiego Piątku połączone z adoracja krzyża lub za pobożne łączenie się poprzez pośrednictwo radia, czy telewizji z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez Ojca Świętego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania  potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 8.00-16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Od godz. 16.00-18.30 porządki i przygotowanie liturgii. O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie liturgii. Przypominam o zabraniu ze sobą świec na liturgię Wigilii Paschalnej.

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Tradycyjne przejdziemy ulicami Nawrot, Wysoką, Miedzianą i Wodną.

Przypominamy wiernym o zmianie czasu, który nastąpi z 30 na 31 marca br. Przesuwamy wskazówki zegarów o 1 godz. do przodu z godz. 2.00 na 3.00.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs