Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dodano dnia 28 listopada 2017

Ostatnia niedziela roku liturgicznego (kościelnego) to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku była to niedziela, 26 listopada. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski odnowiliśmy w naszej parafii Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, złożony przez cały Naród Polski przed rokiem, z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

W mszy św. o godz. 10.00 udział wzięła młodzież Gimnazjum Salezjańskiego: klasy – IIA i IIE.

W mszy św. o 11.30 wzięły udział dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Po mszy odbyła się dla nich kolejna katecheza parafialna. Z rodzicami spotkali się ks. Adam Pasik i katechetka, pani Iwona Pogoda. Z dziećmi spotkanie poprowadzili Animatorzy naszego Oratorium.

Liturgię tej samej mszy św. uświetnił graniem łódzki zespół artystyczny „Pędziwiatry” (www.pedziwiatry.art.pl).

W czasie wszystkich mszy św. święcone były opłatki bożonarodzeniowe. W tym roku opłatki nie będą roznoszone do domów parafian. Opłatek będzie można otrzymać w kościele (przed- czy po- mszy św.), w „kiosku parafialnym”, w kancelarii lub zakrystii.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs