Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

...w Głoskowie (k. Warszawy)

Dodano dnia 19 stycznia 2020

...byli Salezjanie Współpracownicy z naszej wspólnoty. Raz w roku, w okresie bliskim świąt Bożego Narodzenia, spotykają się oni na inspektorialnym „opłatku”. Tym razem byliśmy w Głoskowie k. Warszawy. Spotkanie zgromadziło ok. 80 osób z różnych miejsc, gdzie Salezjanie Współpracownicy mają swoje wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się ok. 10.00. Pierwsza część to „rozmowy niedokończone”, czyli zawiązanie wspólnoty, powitania, kawa, herbata…; jak wśród przyjaciół. Następnie w świątyni parafialnej odmówiliśmy różaniec z pięknymi rozważaniami i ok. południa celebrowaliśmy mszę św. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił Ksiądz Inspektor. Po Eucharystii dzieliliśmy się opłatkiem, kolędowaliśmy… trwało świętowanie. Ok. 15.00 wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Błogosławieństwem Wspomożycielki, udzielonym przez Księdza Inspektora, zakończyło się spotkanie opłatkowe.

Był z nami także wikariusz inspektora, ks. Piotr Sosnowski, pani Elżbieta Gawłowska, odpowiedzialna inspektorialna za SSW, i oczywiście delegat inspektorialny SSW, (niezastąpiony) ks. Henryk Bonkowski.

Gospodarze, dyrektor i proboszcz Głoskowa, ks. Arkadiusz Piotrowski, wraz ze wspólnotą SSW, przyjęli nas po…. królewsku! Dziękujemy!

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs