Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Wieczór z Janem Pawłem II (27.11.2011)

Dodano dnia 1 grudnia 2011

27 listopada br., w niedzielny wieczór, po mszy św. byliśmy świadkami kształtowania postaw młodzieży, która stanowiła nadzieję Pana Pawła II, a po Jego śmierci, stała się pokoleniem JP II. W naszym kościele odbył się występ młodzieży XXIX LO im. Janka Bytanara z Łodzi. Teksty poezji Karola Wojtyły zostały przygotowane przez p. prof. Ewę Maciejewską i recytowane przez młodzież skupiającą się w grupie teatralnej. Była też prezentacja małych form teatralnych oraz dużo śpiewu chóralnego. Program muzyczny opracowany został przez p. Piotra Kowalczyka współpracującego z tymże liceum.

Poezja malowana śpiewem stworzyła klimat refleksji i jednocześnie stawiała nam pytanie o obecność treści nauczania i życia bł. Jana Pawła II i Jego marzeń i oczekiwań wobec nie tylko młodych. Jesteśmy pod wrażeniem zapału młodości i siły wyrazu nowych aranżacji.

Liczymy, że niebawem spotkamy się przy wspólnym śpiewaniu Nowonarodzonemu.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs