Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Wspólne śpiewanie

Dodano dnia 11 stycznia 2018

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r., podczas mszy św. o godz. 11.30 wystąpiły u nas chóry: żydowski „Clil” z Łodzi i Warszawy oraz chór Ewangelicki „Concordia” ze wspólnoty ewangelickiej ze Zgierza. Po mszy św., ok. 12.30, odbył się koncert chórów zatytułowany: „Wielki Cud stał się tam”. W programie znalazły się pieśni chanukowe i kolędy.

Chór żydowski „Clil” (hebr. dźwięk, brzmienie) jest amatorskim chórem żydowskim, który tworzą osoby o różnym wyznaniu i pochodzeniu. Celem Chóru jest kultywowanie żydowskich tradycji muzycznych oraz krzewienie tolerancji i idei dialogu kultur. Repertuar Chóru obejmuje piosenki w językach hebrajskim, aramejskim, jidisz oraz ladino.

Chór „Concordia” działa w Zgierzu przy wspólnocie Kościoła Ewangelickiego. Dyrygentami chórów byli: Wojciech Pławner i Magdalena Szymańska.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs