Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Złoty Jubileusz Kapłaństwa

Dodano dnia 28 czerwca 2018

Bardzo miłą niespodziankę zrobił nam ks. Klemens Deja, salezjanin, misjonarz, na co dzień pracujący w Brazylii. Ks. Klemens świętuje w tym roku Złoty Jubileusz święceń kapłańskich; otrzymał je dokładnie 18 czerwca 1968 r. w Lądzie n. Wartą (k. Konina). Znalazł wolną niedzielę (24 czerwca), aby również i u nas, na Wodnej, podziękować Bogu za dar Kapłaństwa. Pracuje od 49 lat na misjach w Brazylii (stan Mato Grosso), a na Wodnej odbył praktykę duszpasterską, przewidzianą cyklem formacji salezjańskiej. Było to w roku 1962/63. Potem bywał u nas tylko „przejazdem”.

Ks. Deja ur. się w 1940 r. w miejscowości Piotrowice, parafia Jedlnia k. Radomia. W rok po święceniach wyjechał do Brazylii i pracuje tam do dzisiaj jako misjonarz. Głównym polem jego działania (chociaż nie tylko) są plemiona Indian: Chavantes i Bororos.

U nas Ksiądz Jubilat przewodniczył mszy św. o godz. 11.30. Kazanie wygłosił Ksiądz Proboszcz. Przedstawiciele parafian złożyli mu życzenia okolicznościowe. Ks. Klemens podziękował za miłe dla niego spotkanie i modlitwę. Jako pamiątkę Jubileuszu udzielił obecnym błogosławieństwa i pozostawił przygotowane na tę okazję obrazki.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs