Święty Janie Bosko...

Święty Janie Bosko, przez wielką miłość, z jaką odnosiłeś się do młodzieży, stawszy się dla niej Ojcem i Nauczycielem, i przez heroiczne poświęcenie znoszone dla jej zbawienia, spraw abyśmy i my podobnie ją kochali miłością świętą i ofiarną. Amen.

Zmarł ks. Stanisław Szmidt, salezjanin, autor słów „Barki Papieskiej”

Dodano dnia 24 lutego 2019

W piątek, 22 lutego 2019 r. zmarł ks. Stanisław Szmidt, salezjanin. Z wykształcenia był klasykiem. Przez wiele lat był wychowawcą i wykładowcą Seminarium Salezjańskiego: w Lądzie n. Wartą (k. Konina), w Kutnie-Woźniakowie, a następnie (do 2006 r.) w Łodzi przy ul. Wodnej.

Ks. Szmidt jest autorem polskiego tekstu „Barki”, dzisiaj nazywanej „Barką papieską”.

6 lutego 1980 r. Ojciec św. Jan Paweł II przed audiencją generalną w Auli Pawła VI spotkał Ks. Szmidta. Wzruszył się, kiedy dowiedział się, że spotkał autora tekstu polskiej „Barki”.

Natomiast 18 sierpnia 2002 roku po zakończeniu Mszy św. na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", papież zwrócił się do wiernych słowami: „Chciałem powiedzieć, na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń, wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu - na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki. Dziękuję ci, pieśni oazowa."

W 2013 r. ks. Stanisław Szmidt obchodził złoty jubileusz kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Szmidta odbędą się kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej 36 w Łodzi, w najbliższą środę, 27 lutego, o godz. 12.00.

[Pobierz: Nekrolog - cv]

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs