Tytka charytatywna 2019

W niedzielę, 17 listopada 2019 roku, obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich. Tytka – to papierowa torba, która dostępna jest w parafii. Co z nią zrobić?

Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i podarujmy osobom potrzebującym wsparcia, które są najbliżej nas. Może nasza sąsiadka jest samotna i potrzebuje naszego zainteresowania? Może piętro niżej mieszka uboga rodzina, która ucieszy się z dodatkowej porcji żywności czy kosmetyków? Zapełnioną tytkę możemy też przynieść z powrotem do parafii, przed 17 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

Jeśli nie udało Ci się dostać papierowej tytki, bądź nie miałeś możliwości wypełnienia jej w tradycyjny sposób, możesz wypełnić wirtualną tytkę charytatywną. Zebrane w ten sposób datki przeznaczymy na zakup żywności dla najuboższych.

Możesz również dokonać tradycyjnego przelewu na rachunek:

Caritas Archidiecezji Łódzkiej90-507 Łódź, ul. Gdańska 111Bank Pekao S.A. V O/Łódź 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077

z dopiskiem: Tytka charytatywna 2019

Dziękujemy!

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs