Boże Ciało (11.06.2020)

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Ciała. W uroczystej procesji oddamy część Jezusowi obecnemu w sakramencie Eucharystii pośród swojego Kościoła.

 

2. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, które będą usytuowane w tym roku w następujący sposób:

1. w kościele,

2. na dziedzińcu klasztoru,

3. na dziedzińcu klasztoru,

4. w kościele.

Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył ks. Aleksander Mastalerz, salezjanin. Dla ks. Aleksandra i dla nas będzie to msza św. Prymicyjna. Błogosławieństwa prymicyjnego ks. Aleksander udzieli zebranym po zakończeniu procesji.

 

3. Zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa Święto Eucharystii w naszej Archidiecezji uczcimy całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Będzie to sobota, 13 czerwca br. Adoracja rozpocznie się po mszy św. porannej o 7.30. Zakończy się o 21.37, czyli w godzinie śmierci Ojca św. Jana Pawła II. Każdy z nas niech znajdzie w ciągu dnia chociaż kilka chwil, aby przyjść do kościoła i pomodlić się, dziękując za papieża Polaka i jego odwiedziny w naszym mieście 33 lata temu.

 

4. W niedzielę msza św. o 11.30 odprawiona zostanie w intencji Salezjanów Współpracowników.

 

5. W poniedziałek, 15 czerwca br., zapraszamy Ósmoklasistów, ich rodziców i nauczycieli na wspólną modlitwę i czuwanie. „Z Bogiem na egzamin” - pod takim hasłem organizuje je w naszym kościele Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej wspólnie z Salezjańskim Centrum Młodzieżowym. Czuwanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 i zakończy przed godz. 20.00.

 

6. W ostatnią niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 220 PLZ.

 

7. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs