I Niedziela Adwentu (2.12.2018)

1. Dzisiejsza niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, a zarazem pierwsza miesiąca grudnia, adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwa w intencjach parafii.

 

2. Roraty w naszej świątyni będą odprawiane codziennie o godz. 7.30. Dla dzieci we wtorki o godz. 6.45 w kościele i w czwartki o godz. 18.00 w kaplicy Domu Salezjańskiego (razem z Oratorium); dla młodzieży w poniedziałki o godz. 6.30 w kaplicy Domu Salezjańskiego (wejście przez portiernię od ul. Wodnej). Po roratach, przed wyjściem do szkoły, wspólne śniadanie.

 

3. Najbliższa niedziela, druga adwentu, to „dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie”. Będą zbierane do puszek ofiary na pomoc wiernym tego Kościoła.

 

4. Na mszę św. o godz. 11.30 w najbliższą niedziele zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. odbędzie się katecheza dla nich i ich rodziców.

(Msza św. o godz. 11.30 odprawiona zostanie w int. Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.)

 

5. Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Można je otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła, w sklepiku parafialnym, kancelarii czy też w zakrystii. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

Świece bożonarodzeniowe „Caritas” możemy zakupić w kiosku parafialnym. Cena świecy większej wynosi 13 zł i mniejszej 5 zł.

 

6. Zapraszamy osoby samotne do wpisywania się na Wigilię Bożonarodzeniową organizowaną przez parafialną „Caritas”. Zapisy prowadzone są po każdej mszy św. w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Spotkanie wigilijne dla ww. osób odbędzie się w „kawiarence” parafialnej, w dniu 19 grudnia (środa) o godz. 15.00 (rozpoczęcie mszą św. w kościele).

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z racji I czwartku zapraszamy do udziału w wieczornej mszy św.; będziemy modlić się w intencji powołań. Z okazji I piątku w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej. Po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

8. W sobotę przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu przypada także kolejna, już 177., rocznica rozpoczęcia dzieła Oratorium przez ks. Bosko. Łączmy się w modlitwie i wspólnym świętowaniu ze wspólnotą naszego Centrum Młodzieżowego, naszego Oratorium.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, „Don Bosco”, „List do Pani”. Są także do nabycia Kalendarze na 2019 r. i pamiątki Bożonarodzeniowe. Przy kiosku parafialnym można także złożyć ofiarę na dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs