I Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019)

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i przemiany życia. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania i zmiany na lepsze.

 

2. O 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

3. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się dla nich comiesięczna katecheza.

 

4. W tym tygodniu, w piątek 15 marca, rozpocznie się comiesięczna nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczynać się będzie o godz. 17.40.

 

5.  Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie o godz. 17.15 w niedzielę

 

6. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

 

7. Taca zebrana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 

8.  Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Don Bosco, L'Osservatore Romano i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

9. Do wieczności odszedł: Florian Musiał, lat 83. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs