I Niedziela Wielkiego Postu (1.03.2020)

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i przemiany życia. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania i zmiany na lepsze.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą marca. Po mszy św. o 11.30 wystawienie, adoracja i bł. Najśw. Sakramentem.

 

3. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W I piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej. Po mszy św. spotkanie wspólnoty. W I sobotę msza św. o godz. 7.30 odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i wymiana tajemnic różańcowych; na godz. 17.00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólne odmawianie różańca św.

5. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30.

 

6. W przyszłą niedzielę, o 11.30, zostanie odprawiona msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

7. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 15 marca, w trzecią niedzielę Wielkiego Postu; potrwają do środy. Wygłosi je ks. Stanisław Szestowicki, salezjanin.

 

8. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

 

9. Taca zebrana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 

10. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, Don Bosco, L'Osservatore Romano i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

11. Zapowiedzi przedślubne: Joanna, Genowefa Dziubińska, stan wolny, zam. w parafii NMP Królowej Polski w Łodzi oraz Szymon Beleć, stan wolny, zam. w parafii Św. Jakuba w Stanowiskach, zapowiedź pierwsza.

Kamila Maria Dobrzańska, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Maciej Nowakowski, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Dorota Kowalska, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Daniel, Adam Czerepaniak, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

12. Do wieczności odeszli: Krystyna Dziegińska, lat 87, oraz Jadwiga Józefiak, lat 36. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs