II Niedziela Wielkanocna. Niedziela Miłosierdzia (8.04.2018)

1. Kościół Katolicki obchodzi dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chrystus wybiera niedzielę po Wielkanocy jako Święto Miłosierdzia i obiecuje szczególne łaski duchowe wszystkim osobom, które będą oddawać cześć Jego Boskiemu Miłosierdziu. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy (dzisiaj odmówimy wspólnie po mszy św.). Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia sakramentalna, modlitwa w intencjach papieskich.

O godz. 15.00, z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy ku czci najważniejszego przymiotu naszego Boga, jakim jest Miłosierdzie (Godzina Miłosierdzia).

 

2. Jak słyszeliśmy w Liście Biskupów Polskich, dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszemu parafialnemu Zespołowi Caritas. Czynimy to składając nasze podziękowanie na ręce wieloletniej odpowiedzialnej za Parafialną Caritas, pani Agnieszce Kapczyńskiej. Dziękujemy jej współpracownikom, zwłaszcza młodzieży. Dziękujemy także wszystkim, którzy dzieląc się swoim dobrem, pomagają biedniejszym od siebie.

Dzisiaj możemy złożyć do puszek ofiary na dzieła prowadzone przez Łódzką Caritas.

 

3. Msza św. o 11.30 odprawiona zostanie w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie Wspólnoty.

 

4. Jutro, 9 kwietnia, Kościół będzie obchodził Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia oraz okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu. Na mszy św. o godz. 18.00 nastąpi złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” (druki na stoliku przy wyjściu z kościoła).

 

5. W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, rozpocznie się comiesięczna nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Patronki naszej parafii. Możemy składać w ciągu tygodnia podziękowania i prośby, w int. których modlić się będziemy w czasie Nowenny.

 

6. Można oddawać wielkopostne „Skarbonki Miłosierdzia”, do których składaliśmy zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do kościoła lub przekazać do zakrystii. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Listu do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do wieczności odeszła: Irena Bartosiak, lat 91. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs