II Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019)

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Słowo Boże, proponowane nam dzisiaj przez Kościół, prowadzi nas najpierw na Górę Moria, gdzie Abraham pełen wiary nie szczędzi dla Boga własnego syna, a następnie na Górę Tabor, gdzie Chrystus, Syn Boży, objawia oczom ludzkim swoją boską potęgę.

 

2. Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się dla nich comiesięczna katecheza.

 

3.  Trwa marcowa nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.40

 

4. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa i oblubieńca NMP, patrona naszej archidiecezji.

 

5. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Po mszy św. odbędzie się dla nich i ich rodziców kolejna katecheza parafialna, przygotowująca do tej uroczystości.

6. Również za tydzień, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku wygłosi je ks. Stanisław Szestowicki, salezjanin. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. W niedzielę spotkania rekolekcyjne odbędą się zgodnie z rozkładem niedzielnym mszy św., w dni od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne odbywać się będą wg następującego rozkładu: dorośli – o 7.30 i 18.00; młodzież gimnazjalna i dzieci szkoły podstawowej grupa starsza – 9.00; dzieci szkoły podstawowej grupa młodsza – 10.30. Już dzisiaj pomyślmy o tym, aby zarezerwować sobie trochę więcej czasu, co umożliwi nam udział w tych ćwiczeniach duchowych naszej parafii.

7. Od poniedziałku do czwartku w parafiach naszego dekanatu znajdują się wielkopostne Kościoły Stacyjne. Zachęcamy wiernych do udziału w liturgiach mszy św. o godz. 18.00 z udziałem biskupów łódzkich. W poniedziałek parafia Św. Anny, we wtorek kościołem stacyjnym jest parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, w środę kościół św. Alberta Chmielowskiego i w czwartek kościół p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej.

8.  Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie o godz. 17.15 w niedzielę

 

9. Możemy jeszcze zabrać ze sobą „Skarbonki Miłosierdzia”. Jest to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

 

10. Do puszek można złożyć ofiarę na rzecz misjonarzy polskich pracujących w Afryce.

 

11.  Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Don Bosco, L'Osservatore Romano i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego; takie ofiary można wrzucić także do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

12. Do wieczności odeszli: Wiesław Potasiński, lat 71, Henryk Owczarczyk, lat 65, Andrzej Woźniak, lat 66, i Janina Piątkowska, lat 89. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs