II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2018)

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Słowo Boże, proponowane nam dzisiaj przez Kościół, prowadzi nas najpierw na Górę Moria, gdzie Abraham pełen wiary nie szczędzi dla Boga własnego syna, a następnie na Górę Tabor, gdzie Chrystus, Syn Boży, objawia oczom ludzkim swoją boską potęgę.

 

2. Na mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. odbędzie się dla nich i ich rodziców kolejna katecheza parafialna, przygotowująca do tej uroczystości.

 

3. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczyna się o godz. 17.15 w niedzielę.

 

4. W tym tygodniu, w parafiach naszego dekanatu, znajdą się wielkopostne Kościoły Stacyjne. Zachęcamy wiernych do udziału w liturgiach mszy św. o godz. 18.00 z udziałem biskupów łódzkich: w poniedziałek parafia Św. Anny, w środę kościół św. Alberta Chmielowskiego i w czwartek kościół p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

5. Możemy jeszcze zabrać ze sobą „Skarbonki Miłosierdzia”. Jest to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna. Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom potrzebującym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy na zakończenie Wielkiego Postu.

 

6. Do puszek możemy złożyć dzisiaj ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

 

7. Na tacę w ubiegłą niedzielę, na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej, zebraliśmy kwotę 1046 PLZ.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Nasza Pani, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

9. Do wieczności odszedł: Władysław Ulczycki, lat 94. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs