II Niedziela Wielkiego Postu (8.03.2020)

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Słowo Boże, proponowane nam dzisiaj przez Kościół, prowadzi nas na Górę Tabor, gdzie Chrystus, Syn Boży, objawia oczom ludzkim swoją boską potęgę.

 

2. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

 

3. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30.

4. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejna katecheza parafialna.

5. Również za tydzień, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Stanisław Szestowicki, salezjanin. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. W niedzielę spotkania rekolekcyjne odbędą się zgodnie z rozkładem niedzielnym mszy św., w dni od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne odbywać się będą wg następującego rozkładu: dorośli – o 7.30 i 18.00; dzieci szkoły podstawowej jedna grupa – 9.00; grupa druga – 10.30. Już dzisiaj pomyślmy o tym, aby zarezerwować sobie trochę więcej czasu, co umożliwi nam udział w tych ćwiczeniach duchowych naszej parafii.

 

6. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

 

7. Na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczoną na budowę kościołów w naszej Archidiecezji, zebraliśmy kwotę 1026 PLZ.

 

8. Do puszek można dzisiaj złożyć ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

 

9. Od poniedziałku do czwartku w parafiach naszego dekanatu znajdują się wielkopostne Kościoły Stacyjne. Zachęcamy wiernych do udziału w liturgiach mszy św. o godz. 18.00 z udziałem biskupów łódzkich. W poniedziałek parafia Św. Anny, we wtorek kościołem stacyjnym jest parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, w środę kościół św. Alberta Chmielowskiego i w czwartek kościół p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

10. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, Don Bosco, L'Osservatore Romano i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

11. Zapowiedzi przedślubne: Joanna, Genowefa Dziubińska, stan wolny, zam. w parafii NMP Królowej Polski w Łodzi oraz Szymon Beleć, stan wolny, zam. w parafii Św. Jakuba w Stanowiskach, zapowiedź druga.

Kamila Maria Dobrzańska, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Maciej Nowakowski, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Dorota Kowalska, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Daniel, Adam Czerepaniak, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Karolina Janowska z d. Bąk, stan wolny, zam. w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi, oraz Maksymilian Andrzej Bławat, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs