II Niedziela zwykła (19.01.2020)

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkroczyliśmy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

 

2. Trwa comiesięczna, styczniowa, nowenna do MB Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo odprawiane jest o 17.40. Nowennę zakończymy hołdem oddanym Wspomożycielce w piątek, 24. dzień obecnego miesiąca. Msza św. wieczorna w tym dniu zostanie odprawiona w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. spotkanie comiesięczne wspólnoty.

 

3. Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu: we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa, w sobotę liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła (zakończenie tygodnia ekumenicznego).

 

4. W najbliższą niedzielę, 26 stycznia (w kalendarzu liturgicznym 31 stycznia), obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Jana Bosko. Świętować będziemy całą wspólnotą parafialną uroczystość Założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników. Podziękujemy za Świętego, którego duchowość stała się fundamentem życia duchowego całej Rodziny Salezjańskiej. Nowennę przygotowującą nas do wspomnienia Świętego Wychowawcy, rozpoczniemy w środę, 22 stycznia.

 

5. Przed kościołem, będzie rozprowadzana przez animatorów Oratorium broszurka o ks. Bosko. Chcemy, aby jak najwięcej osób znało życie i działalność naszego założyciela. W przyszłą niedzielę, po wszystkich mszach świętych chcemy naszym parafianom zaproponować quiz o ks. Bosko sporządzony na podstawie broszury. Zapraszamy do lektury.

Również w przyszłą niedzielę 26 stycznia na mszę o godz. 11.30 zapraszamy, dzieci i młodzież na wspólne świętowanie uroczystości św. Jana Bosko. Po mszy świętej, będzie okolicznościowy festyn i gra tombola.

 

6. Duszpasterski rok 2019 w liczbach:

 

chrzty – 33

śluby – 5

pogrzeby – 49

I Komunia św. – 14 dzieci

Bierzmowanie – 164 osoby.

Przyjęto ponad 25 tys. Komunii św.

Liczba parafian – ponad 6 tys.

 

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, Przewodnik Katolicki”, „L’Osservatore Romano”, styczniowy nr „Don Bosco” i inne.

 

8. Do wieczności odeszli: Mirosława Biernacka, lat 86, oraz Ireneusz Woszczyk, lat 59. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs