II Niedziela zwykła (20.01.2019)

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkroczyliśmy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

 

2. Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejna katecheza parafialna.

 

3. W czasie mszy św. o godz. 11.30 śpiewać będzie chór Salezjańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapraszamy!

Natomiast po mszy św. o 11.30, na auli szkolnej, wystawione będą Jasełka Bożonarodzeniowe dla wszystkich Babć i Dziadków z okazji ich święta. Jasełka przygotowała młodzież Szkół Salezjańskich.

 

4. Trwa comiesięczna-styczniowa nowenna do MB Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo odprawiane jest o 17.40. Nowennę zakończymy hołdem oddanym Wspomożycielce w czwartek, 24. dzień obecnego miesiąca. Msza św. wieczorna w tym dniu zostanie odprawiona w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. spotkanie comiesięczne wspólnoty.

 

5. Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Franciszka Salezego, biskupa, w piątek liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła (zakończenie tygodnia ekumenicznego), w sobotę św. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

 

6. W najbliższą niedzielę, 27 stycznia, obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Jana Bosko. Świętować będziemy całą wspólnotą parafialną uroczystość Założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników. Podziękujemy za Świętego, którego duchowość stała się fundamentem życia duchowego całej Rodziny Salezjańskiej. Kazania o Ks. Bosko wygłosi ks. Dariusz Husak, salezjanin, pracownik Inspektoratu Salezjańskiego z Warszawy.

 

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, kolędę. Serdecznie dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę w Waszych domach, mieszkaniach. Dziękujemy za podzielenie się z nami troskami i radościami Waszego życia. „Bóg zapłać” za ofiary pieniężne złożone przy tej okazji. Zostaną one przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

8. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Nicia, panna, parafia tutejsza, oraz Janusz Zbigniew Pelczarski, kawaler, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, styczniowy nr „Don Bosco” i inne.

 

10. Komunikaty Kurii.

 

11. Do wieczności odeszli: Jerzy Stefaniak, lat 72, oraz Jacek Mazur, lat 50. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs