III Niedziela Adwentu (16.12.2018)

1. W dniu dzisiejszym przypada 3. niedziela adwentu. Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji adwentowych w parafii. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne jutro i pojutrze będą głoszone podczas mszy św. porannej (7.30) i wieczornej (18.00). Rekolekcje głosi ks. Waldemar Trendziuk.

 

2. Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. kolejna dla nich katecheza parafialna.

W przyszłą niedzielę swoje spotkanie mieć będą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy je wraz z rodzicami na mszę św. o godz. 11.30. Katecheza odbędzie się po mszy św.

 

3. Trwa grudniowa nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; nabożeństwo odprawiane jest o godz. 17.40 (przed mszą św. wieczorną).

 

4. Roraty w naszej świątyni są odprawiane codziennie o godz. 7.30. Dla dzieci we wtorki o godz. 6.45 w kościele i w czwartki o godz. 18.00 w kaplicy Domu Salezjańskiego (razem z Oratorium); dla młodzieży w poniedziałki o godz. 6.30 w kaplicy Domu Salezjańskiego (wejście przez portiernię od ul. Wodnej). Po roratach, przed wyjściem do szkoły, wspólne śniadanie.

 

5. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej, który od wielu lat pomaga ubogim matkom w ciąży i z małymi dziećmi.

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Na potrzeby tego Kościoła zebraliśmy 496,60 PLZ.

 

6. Opłatki w tym roku można otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła, w sklepiku parafialnym, kancelarii czy też w zakrystii. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

Są jeszcze do nabycia świece bożonarodzeniowe „Caritas”. Możemy je zakupić w kiosku parafialnym. Cena świecy 5 zł.

 

7. Spotkanie wigilijne osób samotnych odbędzie się w dniu 19 grudnia (środa) o godz. 15.00 (rozpoczęcie mszą św. w kościele).

 

8. Przy wyjściu z kościoła, są sprzedawane różnego rodzaju ozdoby świąteczne i gadżety, wykonane przez dzieci z naszego Oratorium. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki dla najbiedniejszych z nich. Za wszelkiego rodzaju wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, „Don Bosco”. Są także do nabycia Kalendarze na 2019 r. i pamiątki Bożonarodzeniowe. Przy kiosku parafialnym można także złożyć ofiarę na dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele.

 

9. Do wieczności odeszli: Tomasz Ignaczak, lat 44, oraz Zofia Sobolewska, lat 69. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs