III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020)

1. Dziś przypada 3. Niedziela Wielkanocna. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu.

Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną i rozpoczyna obchody 12. Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie pod hasłem: Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

Dzisiaj przeżywamy także IV Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego”. Czytamy Ewangelię wg św. Mateusza.

 

2. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w środę św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła i w piątek św. Józefa, robotnika.

 

3. W piątek rozpoczniemy maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nie zapomnijmy o szczególnych intencjach tych dni. W pierwszy piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Straży Honorowej.

W sobotę msza św. (wyjątkowo w tym miesiącu) o 8.30 w int. Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych. Na godz. 17.00 zapraszamy chętnych do wspólnotowego odmówienia różańca w kościele.

 

5. Ze względu na kolejną niedzielę wielkanocną, przypadającą 3 maja, Uroczystość MB Królowej Polski będziemy świętować w sobotę, 2 maja. Rozkład mszy św. w tym dniu będzie świąteczny: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

6. Przypominamy, że uroczystości I Komunii św., Komunii Rocznicowej i Bierzmowania zostały przeniesione na czas po wakacjach. Komunia Rocznicowa planowana jest na drugą niedzielę września (13.09.2020), natomiast Pierwsza Komunia św. na czwartą niedzielę września (27.09.2020). Termin Bierzmowania ustalony zostanie z Księdzem Biskupem.

 

7. Do wielkopostnych „Skarbonek Miłosierdzia” zebraliśmy kwotę 491 PLZ.

 

8. Aktualny nr Niedzieli znajduje się na okrągłym stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

9. Do wieczności odszedł: Marian Frankiewicz, lat 70. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs