III Niedziela Wielkanocna (5.05.2019)

1. Dziś przypada 3. Niedziela Wielkanocna. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu.

Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną i rozpoczyna obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Św.”. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali, i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

Dzisiaj przeżywamy także III. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego”. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą karteczki z cytatami Biblii, aby teksty te odszukać i razem z całą Polską odczytać je i przemyśleć.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca maja; po mszy św. o 11.30 odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą dziękczynną i wynagradzającą, szczególnie w intencji naszej parafii.

 

3. Trwa miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek, 6 maja, świętych Filipa i Jakuba, apostołów; w środę, 8 maja, św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

5. W przyszłą niedzielę, w czasie mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które Pierwszą Komunię przyjęły w ubiegłym roku, będą mieć swoją Komunię Rocznicową.

 

6. W środę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Hajkowski. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości ducha.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Sebastian Zbigniew Gołygowski, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Agnieszka Adamkiewicz, stan wolny, zam. również w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Adrian Mirosław Doroba, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Małgorzata Janeczek, stan wolny, zam. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym, zapowiedź pierwsza.

 

9. Do wieczności odeszła: Małgorzata Lubowicz, lat 63. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs