III Niedziela Wielkiego Postu (15.03.2020)

1. Ze względu na szczególną sytuację, w jakiej znalazł się nasz kraj i cały świat, i idąc za zaleceniami Księdza Arcybiskupa, msze św. są odprawiane w normalnych godzinach. Nie będzie Gorzkich Żali, nie będzie Drogi Krzyżowej w piątek, dla żadnej z grup. Nie będzie także comiesięcznej Nowenny do MB Wspomożycielki. Nie będzie rekolekcji. Łączymy się w modlitwie…

 

2. W czwartek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa i oblubieńca NMP, patrona naszej archidiecezji.

 

3. Nie będzie katechezy przed Bierzmowaniem dzisiaj, jak również spotkania dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę.

4. Jeżeli ktoś życzyłby sobie Komunię św. do domu, proszę o zgłoszenie; można telefonicznie; tel. 42 671 84 70, lub na adres e-mail parafii: mbww.wodna@onet.pl

5. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym. Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabieramy je ze sobą, a zwrócimy po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, Don Bosco, L'Osservatore Romano i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Janowska z d. Bąk, stan wolny, zam. w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi, oraz Maksymilian Andrzej Bławat, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs