III Niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019)

1. Kościół Powszechny odchodzi dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. W tym roku wygłosi je ks. Stanisław Szestowicki, salezjanin. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. Dzisiaj spotkania rekolekcyjne odbędą się zgodnie z rozkładem niedzielnym mszy św., w dni od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne odbywać się będą wg następującego rozkładu: dorośli – o 7.30 i 18.00; młodzież gimnazjalna i dzieci szkoły podstawowej grupa starsza – 9.00; dzieci szkoły podstawowej grupa młodsza – 10.30. Już dzisiaj pomyślmy o tym, aby zarezerwować sobie trochę więcej czasu, co umożliwi nam udział w tych ćwiczeniach duchowych naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę we wtorek i w środę przeznaczone zostaną na działania duszpasterskie Księdza Rekolekcjonisty.

2. Dzisiaj na mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Po mszy św. odbędzie się dla nich i ich rodziców kolejna katecheza parafialna, przygotowująca do tej uroczystości.

3. Gorzkie Żale odprawione zostaną o 17.15 z nauką pasyjną Księdza Rekolekcjonisty; msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji Sodalicji Mariańskiej.

4. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest równocześnie Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę i złożyć stosowne przyrzeczenia podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zgłoszenia adopcji dziecka poczętego wyłożone są na stoliku, który znajduje się przy wyjściu z kościoła. Wypełnione zgłoszenia przynosimy i składamy je w kościele podczas przyrzeczeń.

5. Zachęcamy do udziału w modlitwie wielkopostnej w kościołach stacyjnych naszego miasta. Rozkład spotkań umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

6. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

8. Komunikaty Kurii.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs