IV Niedziela Adwentu (22.12.2019)

1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu.

 

2. Swoje spotkanie mieć będą dzisiaj dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy je wraz z rodzicami na mszę św. o godz. 11.30. Katecheza odbędzie się po mszy św.

 

3. Jutro zakończymy grudniową nowennę ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; nabożeństwo odprawiane jest o godz. 17.40.

 

4. We wtorek dzień Wigilii Bożego Narodzenia. O godz. 7.30 odprawimy ostatnie roraty. Pasterka w tym roku zostanie odprawiona o godz. 22.00 i 24.00.

 

5. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozkład mszy św. taki, jak w niedziele i uroczystości.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie błogosławieństwa papieskiego Urbi et orbi przez pośrednictwo radia lub TV.

W drugi dzień Świąt taca będzie zbierana na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

6. Opłatki można otrzymać na miejscu w kościele: przy wyjściu z kościoła, w sklepiku parafialnym, kancelarii czy też w zakrystii. Ofiary składane za otrzymane opłatki przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.

 

7. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę, w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 2 stycznia (po Nowym Roku).

 

8. We wtorek dzień imienin obchodzić będzie ks. Adam Pasik. Ks. Adam jest nauczycielem religii w Szkole Podstawowej nr 170 oraz kierownikiem naszego Oratorium i Duszpasterstwa Młodzieży Szkół Średnich „Źródło”. Prośmy Boga o błogosławieństwo dla czcigodnego Solenizanta.

 

9. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej zebraliśmy w ubiegła niedzielę 472 PLZ.

 

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są: aktualny nr „Niedziela”, Przewodnik Katolicki”, „L’Osservatore Romano”, „Don Bosco”. Przy kiosku parafialnym można także złożyć ofiarę na dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele.

 

11. Do wieczności odszedł: Wiesław Marciniak, lat 68. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs