IV Niedziela Wielkanocna (12.05.2019)

1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Razem z całym Kościołem modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

 

2. W czasie mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które Pierwszą Komunię przyjęły w ubiegłym roku, będą mieć swoją Komunię Rocznicową.

 

3. W środę, 15 maja, rozpoczniemy majową Nowennę do M.B. Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Nowenna odprawiana będzie razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek, Matki Bożej Fatimskiej, w tym samym dniu, w Rodzinie Salezjańskiej, przypada liturgiczne wspomnienie św. Dominiki Mazzarello, współzałożycielki Sióstr Salezjanek, we wtorek, św. Macieja, apostoła, w czwartek, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

5. W przyszłą niedzielę na mszę św. o 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejna katecheza parafialna. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się już za dwa tygodnie, 26 maja br.

 

6. We wtorek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Maciej Drewniak, vice dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Drogiemu Solenizantowi składamy jak najlepsze życzenia! Bóg niech mu błogosławi!

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Sebastian Zbigniew Gołygowski, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Agnieszka Adamkiewicz, stan wolny, zam. również w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Adrian Mirosław Doroba, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Małgorzata Janeczek, stan wolny, zam. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym, zapowiedź druga.

 

9. Do wieczności odeszli: Rafał Mencel, lat 38 i Tomasz Sobolewski, lat 47. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs