IV Niedziela Wielkanocna (22.04.2018)

1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Tegoroczny Tydzień modlitw o Powołania będziemy przeżywali pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Razem z całym Kościołem modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

 

2. Trwa comiesięczna nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Patronki naszej parafii. Nabożeństwo Nowenny rozpoczyna się o godz. 17.40. Nowennę zakończymy Hołdem Wspomożycielce we wtorek, 24 kwietnia. Msza św. wieczorna w tym dniu odprawiona zostanie w intencji Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. spotkanie członków wspólnoty.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek, św. Marka ewangelisty.

 

4. List-komunikat Ks. Arcybiskupa 

 

5. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Listu do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

6. Do wieczności odszedł: Henryk Gosik, lat 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs