IV Niedziela Wielkanocna (3.05.2020)

1. Czwarta niedziela wielkanocna jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Razem z całym Kościołem modlić się będziemy szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

 

2. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek, św. Floriana, męczennika, we wtorek św. Dominika Savio, wychowanka ks. Bosko, w środę świętych Filipa i Jakuba, apostołów, w piątek, św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

3. Najbliższy czwartek będzie pierwszym miesiąca maja. Modlić się będziemy o świętość kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.

 

4. W przyszłą niedzielę msza św. o 11.30 odprawiona zostanie w int. Salezjanów Współpracowników.

 

5. Trwa miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

6. Msze św. dodatkowe o 9.15, 10.45 i 18.45 będą odprawiane w naszej parafii przynajmniej przez miesiąc maj.

 

7. W piątek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Hajkowski. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości ducha.

 

8. Do wieczności odszedł: Artur Lewandowski, lat 28. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 

Wracajmy!

W naszym kościele (z balkonami), zgodnie z nowymi przepisami, może być jednocześnie 40 osób. Możemy zatem znowu przychodzić na msze św. Tym bardziej, że w niedziele są odprawiane msze św. dodatkowe: 9.15, 10.45 i 18.45. Razem odprawianych jest osiem mszy św. (łącznie z mszą św. o godz. 18.00 w sobotę).

Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności: maseczki, bezpieczna odległość (min. 2-3 m). Komunię św. możemy przyjmować „na rękę”; również przystępując do Komunii św. zachowajmy bezpieczną odległość… Przy wejściu do kościoła jest płyn dezynfekcyjny; możemy z niego korzystać wchodząc do kościoła czy z kościoła wychodząc. Zapraszam! Proboszcz Tadeusz

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs