IV Niedziela Wielkiego Postu (31.03.2019)

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość wypływa z faktu, że w połowie Wielkiego Postu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych.

2. Gorzkie Żale odprawione zostaną o 17.15. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

W piątek wynagradzając Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna w int. wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

W sobotę msza św. o 7.30 w int. Żywego Różańca, po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu, konferencja i wymiana tajemnic różańcowych.

4. „Skarbonki Miłosierdzia” to wielkopostna inicjatywa ekumeniczna (katolików, prawosławnych i protestantów). Polega ona na tym, że przez okres Wielkiego Postu można składać zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

5. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną. Przy kiosku parafialnym znajduje się skarbonka, do której możemy wrzucić ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

6. Do wieczności odeszli: Wiesława Orgacka, lat 61, Henryk Zdulski, lat 93, i Małgorzata Pawlikowska, lat 48. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs