IV Niedziela zwykła. Ofiarowanie Pańskie (2.02.2020)

1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. To święto kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd.

W czasie mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór „Magnificat” z parafii św. Jana Ewangelisty i NMP Matki Kościoła na Olechowie; po mszy św. chór zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca lutego, niedzielą adoracyjną. Po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa uwielbienia naszego Króla i Pana.

 

2. W dzisiejsze święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach życia konsekrowanego. Na rzecz zakonów kontemplacyjnych możemy złożyć do puszek ofiary wychodząc z kościoła.

 

3. Wspomnienia liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek św. Błażeja, biskupa i męczennika, w środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. św. Pawła Miki i jego towarzyszy, męczenników japońskich..

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego; w piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św, po południu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Wieczorna mszą św. odprawiona zostanie w int. wspólnoty Arcybractwa Straży Honorowej, po mszy spotkanie wspólnoty.

 

5. W przyszłą niedzielę o 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

6. Do wieczności odszedł: ks. Józef Sawicki, nasz współbrat, lat 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs