IX Niedziela zwykła (3.06.2018)

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca czerwca, niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 przed Najśw. Sakramentem modlić się będziemy w intencji wspólnoty parafialnej.

W Polsce jest to Święto Dziękczynienia przeżywane już po raz jedenasty. We wspólnotach parafialnych są zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum wdzięczności Narodu Polskiego Bogu Wszechmogącemu.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiane są o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała w czasie nabożeństwa odbywa się procesja z Najśw. Sakramentem, dla oddania czci Jezusowi sakramentalnemu.

 

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia we wtorek wspomnimy św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w czwartek, pierwszy miesiąca, modlić się będziemy w intencji powołań, w piątek przypada uroczystość liturgiczna Najświętszego Serca Jezusowego, w sobotę Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

 

4. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Milena Jadwiga Baraniak, panna,, zam. w miejscowości Wierzbie, parafia Św. Wawrzyńca w Kutnie, oraz Artur Zdzisław Doroba, kawaler, zam. przy ul. Wodnej 35 w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

 

5. Komunikaty Kurii.

 

6. Do wieczności odeszła: Maria Kołtuńska, lat 86. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs