Niedziela Miłosierdzia. II Niedziela Wielkanocna (19.04.2020)

1. Kościół Katolicki obchodzi dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chrystus wybiera niedzielę po Wielkanocy jako Święto Miłosierdzia i obiecuje szczególne łaski duchowe wszystkim osobom, które będą oddawać cześć Jego Boskiemu Miłosierdziu. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy (dzisiaj odmówimy wspólnie po mszy św.). Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia sakramentalna, modlitwa w intencjach papieskich.

O godz. 15.00, z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy (Godzinki o Bożym Miłosierdziu) ku czci najważniejszego przymiotu naszego Boga, jakim jest Miłosierdzie (Godzina Miłosierdzia).

 

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszemu parafialnemu Zespołowi Caritas. Czynimy to składając nasze podziękowanie na ręce wieloletniej odpowiedzialnej za Parafialną Caritas, pani Agnieszce Kapczyńskiej. Dziękujemy jej współpracownikom, zwłaszcza młodzieży. Dziękujemy także wszystkim, którzy dzieląc się swoim dobrem, pomagają biedniejszym od siebie.

(Dzisiaj możemy złożyć do puszek ofiary na dzieła prowadzone przez Łódzką Caritas.)

 

3. Trwa comiesięczna nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Nowennę zakończymy hołdem oddanym Wspomożycielce 24 kwietnia. Tego dnia msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w czwartek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w sobotę św. Marka, ewangelisty.

 

5. Uroczystości I Komunii św., Komunii Rocznicowej i Bierzmowania zostaną przeniesione na czas po wakacjach. Komunia Rocznicowa planowana jest na drugą niedzielę września (13.09.2020), natomiast Pierwsza Komunia św. na czwartą niedzielę września (27.09.2020). Termin Bierzmowania ustalony zostanie z Księdzem Biskupem.

 

6. Można oddać wielkopostne „Skarbonki Miłosierdzia”, do których składaliśmy zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do kościoła lub przekazać do zakrystii. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs