Niedziela Miłosierdzia (II Niedziela Wielkanocna) (28.04.2019)

1. Kościół Katolicki obchodzi dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chrystus wybiera niedzielę po Wielkanocy jako Święto Miłosierdzia i obiecuje szczególne łaski duchowe wszystkim osobom, które będą oddawać cześć Jego Boskiemu Miłosierdziu. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy (dzisiaj odmówimy wspólnie po mszy św.). Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia sakramentalna, modlitwa w intencjach papieskich.

O godz. 15.00, z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy ku czci najważniejszego przymiotu naszego Boga, jakim jest Miłosierdzie (Godzina Miłosierdzia).

 

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszemu parafialnemu Zespołowi Caritas. Czynimy to składając nasze podziękowanie na ręce wieloletniej odpowiedzialnej za Parafialną Caritas, pani Agnieszce Kapczyńskiej. Dziękujemy jej współpracownikom, zwłaszcza młodzieży. Dziękujemy także wszystkim, którzy dzieląc się swoim dobrem, pomagają biedniejszym od siebie.

(Dzisiaj możemy złożyć do puszek ofiary na dzieła prowadzone przez Łódzką Caritas.)

 

3. W środę rozpoczynamy maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

4. W piątek, 3 maja, będziemy świętować w Polsce Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Rozkład mszy św. będzie taki, jak w niedziele i uroczystości: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

5. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek św. Wojciecha (przeniesione), w środę św. Józefa, robotnika, w sobotę św. Floriana, męczennika.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek modlić się będziemy tradycyjnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.; o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej. W pierwszą sobotę poranna msza św. odprawiona zostanie w int. Żywego Różańca, po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na wspólny różaniec na godz. 17.00.

 

7. Można oddać wielkopostne „Skarbonki Miłosierdzia”, do których składaliśmy zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do kościoła lub przekazać do zakrystii. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, Tygodnika „Idziemy”, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs