Niedziela Palmowa (25.03.2018)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Triduum Paschalnego, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

 

2. Liturgia mszy św. o godz. 11.30 rozpocznie się na dziedzińcu wewnętrznym domu zakonnego, następnie procesyjnie wejdziemy do kościoła.

 

3. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

 

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy Misterium Triduum Paschalnego.

 

W Wielki Czwartek nie będzie mszy św. porannej. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania (ciemnicy), adoracja do godz. 21.00.

 

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po adoracji Krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej aż do Wigilii Paschalnej włącznie przechodząc przed Krzyżem przyklęka się. W tym dniu składane ofiary wiernych przeznaczone są na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W Wielki Piątek o 17.15 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00-16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Od godz. 16.00-18.30 porządki i przygotowanie liturgii. O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec na liturgię Wigilii Paschalnej.

 

5. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Tradycyjnie przejdziemy ulicami Wodną, Nawrot, Wysoką, Miedzianą i Wodną. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

6. W sklepiku parafialnym są do nabycia świece, baranki, stroiki świąteczne oraz chlebki Caritasu. Środki pieniężne z ich sprzedaży przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, List do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

7. Odpowiadając na apel Parafialnego Zespołu Caritas pragniemy wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji materialnej naszej parafii poprzez przekazanie im produktów żywnościowych i higienicznych. Dary możemy składać do pojemników znajdujących się w lewej nawie kościoła.

 

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy kiosku parafialnym, do skarbony lub przy wyjściu z kościoła.

 

9. Marsz dla Jezusa, z racji przypadającego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, odbędzie się  dzisiaj. Rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.

10. Zapowiedzi przedślubne: Paulina Monika Olszewska, panna, zam. przy ul. Wodnej 38, parafia tutejsza, oraz Jakub Jerzy Sternlicht, kawaler, zam. w miejscowości Brenna (k. Bielska Białej), zapowiedź druga.

 

11. Do Wieczności odeszła: Jolanta Trzewikowska, lat 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs