Niedziela Świętej Rodziny (29.12.2019)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Św. Józef i Maryja są dla nas wzorem otwartości na Boże działanie w życiu.

 

2. We wtorek kończymy rok 2019 r. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne z hymnem Ciebie Boga wysławiamy celem okazania wdzięczności Bogu za łaski minionego roku.

 

3. W środę przypada pierwszy dzień nowego roku. W tym dniu Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. opłatkowe spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. o godz. 7.30 odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. wymiana tajemnic różańcowych. Na godz. 17.00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólny różaniec.

 

5. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę, w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek, 2 stycznia (po Nowym Roku). Szczegółowy program odwiedzin kolędowych:

 

2 stycznia - czwartek

ul. Targowa, ul. Miedziana

3 stycznia - piątek

ul. Piłsudskiego, ul. Kilińskiego

7 stycznia - wtorek

ul. Nawrot, ul. Wysoka

8 stycznia - środa

ul. Dowborczyków, ul. Fabryczna, pl. Zwycięstwa

9 stycznia - czwartek

ul. Wodna (blok), ul. Złota

10 stycznia - piątek

ul. Wodna (kamienice), ul. Tuwima.

 

Na kolędowe spotkanie prosimy o przygotowanie stołu/miejsca nakrytego białym obrusem, świec, krzyża, wody święconej i kropidła. Uczące się dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do nauki religii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. W sobotę kolędy nie będzie.

 

6. W drugi dzień Świąt zbieraliśmy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zebraliśmy kwotę 1230 PLZ.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs