Niedziela Świętej Rodziny (30.12.2018)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Św. Józef i Maryja są dla nas wzorem otwartości na Boże działanie w życiu.

 

2. Jutro kończymy rok 2018 r. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne z hymnem Ciebie Boga wysławiamy celem okazania wdzięczności Bogu za łaski minionego roku.

 

3. We wtorek przypada pierwszy dzień nowego roku. W tym dniu Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. o godz. 7.30 odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

 

5. Najbliższa niedziela to uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy odbędzie się na wszystkich mszach św. Uroczystość Trzech Króli to także Misyjny Dzień Dziecka. Zebrana w tym dniu taca przeznaczona będzie na misje.

Podczas mszy św. o godz. 11.30 wystąpi chór katolicko-prawosławny z Mińska Białoruskiego.

 

6. W drugi dzień Świąt zbieraliśmy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zebraliśmy kwotę 1192 PLZ.

 

7. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę, w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 7 stycznia (po Uroczystości Trzech Króli). Szczegółowy program odwiedzin kolędowych podamy w przyszłą niedzielę.

 

8. Do wieczności odeszły: Krystyna Sacewicz, lat 69, oraz Jadwiga Mikielis, lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs