Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2017)

1. Przeżywamy dziś  Niedzielę Świętej Rodziny. Św. Józef  i Maryja są dla nas wzorem otwartości na Boże działanie w życiu.

Dzisiaj kończymy także rok 2017. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne z hymnem Ciebie Boga wysławiamy celem okazania wdzięczności Bogu za łaski minionego roku.

 

2. Jutro przypada pierwszy dzień nowego roku. W tym dniu Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty. W sobotę msza św. o godz. 8.30 (Uroczystość Objawienia Pańskiego) odprawiona zostanie w int. wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

5. W sobotę  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawione zostaną wg. porządku niedzielnego: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Błogosławieństwo kredy odbędzie się na wszystkich mszach św. Uroczystość Trzech Króli to także Misyjny Dzień Dziecka. Zebrana w tym dniu taca przeznaczona będzie na misje.

Podczas mszy św. o godz. 11.30 wystąpią chóry: żydowski „Clil” z Łodzi i Warszawy oraz chór Ewangelicki „Concordia”. Po mszy św., ok. 12.30, koncert chórów zatytułowany: „Wielki Cud stał się tam”. W programie znajdą się pieśni chanukowe i kolędy. Wstęp wolny.

 

6. W przyszłą niedzielę, święto Chrztu Pańskiego, zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia Pańskiego.

 

7. W drugi dzień Świąt zbieraliśmy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zebraliśmy kwotę 1035 PLZ.

 

8. Od wtorku, 2 stycznia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

2 stycznia 2018 r. – wtorek

ul. Wodna

3 stycznia 2018 r. – środa

            ul. Wysoka, Złota, Nawrot, Miedziana

4 stycznia 2018 r. – czwartek

Plac Zwycięstwa, ul. Dowborczyków, Piłsudskiego

5 stycznia 2018 r. – piątek

            ul. Targowa, Fabryczna

8 stycznia 2018 – poniedziałek

            ul. Kilińskiego

9 stycznia 2018 – wtorek

            ul. Tuwima

Na kolędowe spotkanie prosimy o przygotowanie stołu/miejsca nakrytego białym obrusem, świec, krzyża, wody święconej i kropidła. Uczące się dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do nauki religii. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 15.00.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs