Ogłoszenia na 1 Niedzię Wielkiego Postu (26.02.2012)

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do uroczystości Wielkiej Nocy. Warto w tym miejscu przypomnieć o możliwościach uzyskania odpustu zupełnego przez wiernych. Otóż odpust ten w Wielkim Poście można uzyskać: 1) za pobożne odmówienie Drogi Krzyżowej połączone z rozważaniami Męki i Śmierci Jezusa; 2) w każdy piątek za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii Świętej modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu; 3) za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali; 4) za udział w rekolekcjach duchowych trwających przynajmniej 3 dni; 5) za pobożne łączenie się przez pośrednictwo radio czy telewizji z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez Ojca Świętego.

Skorzystajmy z tej łaski, jaką daje nam Bóg w tym świętym czasie pokuty i zbawienia.

W dniu dzisiejszym przewidziana jest zbiórka na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie msza św.

2. We wtorek po wieczornej mszy św. kurs przedmałżeński w kawiarence parafialnej.

3. W środę oddamy cześć św. Janowi Bosko, ojcu i nauczycielowi dzieci i młodzieży. Po mszach św. porannej i wieczornej ucałowanie relikwii świętego.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Eucharystii wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W I piątek, w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w kawiarence parafialnej. Od piątku rozpoczyna się marzec, miesiąc poświęcony św. Józefowi. Przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się do Boga za umierających, robotników i nasze rodziny.

W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 konferencja i zmiana tajemnic dla członków Róż Różańcowych.

5. Przypominamy, że w naszej parafii Droga Krzyżowa dla dzieci jest odprawiana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży i osób pracujących o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień przypadanie niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

7. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. kontynuacji dzieł Jana Pawła II w działaniach pastoralnych papieża Benedykta XVI, likwidowania szkół w małych miejscowościach, ewangelizacji na autostradach oraz wyzwań Wielkiego Postu w zwalczaniu własnych słabości.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Marcin Krzysztof Podlasiak kawaler parafii tutejszej oraz Anna Bogumiła Hetman, panna parafii tutejszej – zapowiedź I. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby, powinien je zgłosić do kancelarii parafialnej.

9. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Anna Pasturczak, lat 73 oraz Marian Gutowski, lat. 58. Polećmy naszych drogich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs