Ogłoszenia na 15 Niedzielę Zwykłą (15.07.2012)

1. Jezus Chrystus wzywa nas do dawania świadectwa naszej wiary. To szczególne zadanie dla ludzi żyjących w naszych czasach i to w czasie wakacji. Mamy podobnie jak apostołowie iść by swoim słowem i życiem wskazywać na Chrystusa i do Niego prowadzić.

Dziś o godz. 17.30 nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych a następnie wieczorna msza św. niedzielna o godz. 18.00

2. Od niedzieli do 24 lipca trwać będzie nowenna ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Swoje podziękowania i prośby można składać w zakrystii lub kancelarii. Nowenna będzie sprawowana codziennie o godz. 17.30.

3. osoby pragnące podjąć studia magisterskie, doktoranckie lub podyplomowe z zakresu teologii i etyki zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową propozycją przygotowaną przez Instytut Teologiczny w lodzi. Informacje umieszczone są w gablocie parafialnej.

4. W nowym numerze niedzieli znajdziemy interesujące artykuły dotyczące min. obchodów 80-tej rocznicy urodzin Wojciecha Kilara, światowej sławy kompozytora i człowieka głęboko religijnego, wywiadu z abp. Józefem Michalikiem nt. żywotnych spraw kościoła w Polsce oraz zaproszenia na 5. Święto Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, które w tym roku brzmi:  o tym by zmienić swoje życie, aby żyć.

5. Informacje szczegółowe na temat 87-mej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę znajdziemy na plakacie umieszczonym przy wyjściu z kościoła.

6. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Michał Andrzej Baran, kawaler parafii tutejszej i Marta Małgorzata Przywojska, panna parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi – zapowiedź II; Przemysław Janusz Jaroń, kawaler parafii tutejszej i Joanna Magdalena Lubańska, panna parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi; Michał Marszałek, kawaler parafii pw. Matki Odkupiciela w Łodzi i Sylwia Izabela Kudlińska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I; Damian Kurasiński, kawaler parafii tutejszej i Ewelina Konieczna, panna parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi – zapowiedź I. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach występujących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

7. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje święta składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz świętych i błogosławionych patronów.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs