Ogłoszenia na 16 Niedzielę Zwykłą (22.07.2012)

1. Nieustannie bycie chrześcijaninem oznacza wierność misji w której się uczestniczy. Jezus Chrystus wzywa nas do dawania świadectwa naszej wiary poprzez słowa i uczynki.

Dziś o godz. 17.30 nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych a następnie wieczorna msza św. niedzielna o godz. 18.00

2. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy następujące święta i wspomnienia obowiązkowe. W poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy, w środę św. Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. W środę po mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów. Pojazdy prosimy ustawić wzdłuż ul. Wodnej.

We wtorek w liturgii kościół wspominał będzie św. Kingę, dziewicę i w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy w tym dniu o naszych rodzicach żywych i zmarłych. Polecajmy ich naszym modlitwom.

3. We wtorek, 24 lipca złożymy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Zapraszam czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy na godz. 17.30.

4. W nowym numerze niedzieli znajdziemy interesujące artykuły dotyczące min. obrony telewizji Trwam i Radia Maryja, protestu lekarzy i lęków pacjentów oraz o opiece nad osobami starszymi i decyzji o oddaniu osoby bliskiej do domu opieki.

5. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Przemysław Janusz Jaroń, kawaler parafii tutejszej i Joanna Magdalena Lubańska, panna parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi – zapowiedź II; Michał Marszałek, kawaler parafii pw. Matki Odkupiciela w Łodzi i Sylwia Izabela Kudlińska, panna parafii tutejszej – zapowiedź II; Damian Kurasiński, kawaler parafii tutejszej i Ewelina Konieczna, panna parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach występujących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

6. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje święta składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz świętych i błogosławionych patronów.

7. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł Jerzy Eugeniusz Zajgner, który przeżył 92 lata. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs