Ogłoszenia na 17 Niedzielę Zwykłą (29.07.2012)

1. Obchodzimy dzisiaj w kościele 17 niedzielę zwykłą. Fragment dzisiejszej ewangelii ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako uzdrowiciela i tego, który ma moc rozmnażania pożywienia. Również i my jesteśmy świadkami jak kapłani w imieniu Chrystusa rozdzielają nam chleb dający życie.

W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary z serca dziękujemy. 

Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

2. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła oraz w sobotę św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

3. We wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, tj. w środę, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii św.; modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek będziemy prosić Boga o nowe, święte i liczne powołania do Służby Bożej. W I piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Sercu Maryi za grzechy i niewdzięczności własne i innych ludzi. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Róż Różańcowych.

5. Nadchodząca niedziela jest pierwszą niedzielą sierpnia. Z tej racji po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej w tym do przeczytania nowego numeru Niedzieli.

7. Teksty komunikatów Kurii Metropolitalnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

8. Ze względu na wyjazd ks. proboszcza na urlop w przypadku pilnych spraw duszpasterskich i posług proszę kontaktować się bezpośrednio z ks. Tadeuszem Kujawą lub z ks. Ludwikiem Kalińskim.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs